НБУ лякає проблемами на валютному ринку через блокаду Донбасу

173
Заступник глави Національного банку України Дмитро Сологуб розповів, як блокада Донбасу може вплинути на економіку країни.

За словами заступника очільниці НБУ, блокада Донбасу може негативно вплинути на ситуацію на валютному ринку України. Проте, як він запевнив, Нацбанк має достатньо інструментів, щоб згладити короткострокові сплески на валютному ринку.
Про це Сологуб заявив в ефірі телеканалу «Інтер», оприлюднивши відео у своєму Facebook.
Представник НБУ підкреслив, що, оскільки металопродукція є однією з основних складових експорту країни (близько 40% усього українського експорту), то будь-які зміни на цьому ринку суттєво впливають на економіку.
Крім того, за його словами, внаслідок блокади держава вже втратила 2 мільярди доларів валютної виручки і продовжує отримувати збиток.
«Незважаючи на те, що ситуація на валютному ринку останнім часом стабілізувалася, різкі зміни обсягу валютної виручки можуть відбитися на ньому, як це було у серпні-вересні 2014 року і лютому 2015 року, коли через ескалацію бойових дій постраждали металургійні підприємства», – зауважив Сологуб.
У будь-якому разі, заявив він, Національний банк України має достатньо інструментів і великі міжнародні резерви, щоб згладити короткострокові сплески на валютному ринку.

Коментарi

Коментарiв