Яких сюрпризів чекати від долара навесні – думки економістів

241
Низка провідних експертів зробили свої прогнози щодо курсу на березень. Отож, думки розійшлися: одні вважають, що курс може трохи зрости, причиною такого явища послужать блокади залізничних шляхів. Проте, як зазначив Руслан Кравченко, начальник казначейства Укрсоцбанку, фундаментальних факторів для різкого зростання курсу в березні немає.

Виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова спрогнозувала, що на початку місяця курс підскочить вгору – це зазвичай відбувається на початку місяця в результаті купівлі дивідендів і закриття банками короткої валютної позиції після формування резервів за активними операціями. Потім, за її словами, гривня буде зміцнюватися.
«У разі виділення траншу МВФ можна очікувати, що це сприятливо позначиться на стані валютного ринку в найближчі кілька місяців. Можливо, що Україна вже у другій половині березня отримає наступний транш в обсязі 1 млрд доларів, а також макрофінансову допомогу від ЄС у розмірі 0,65 млрд доларів, що стане хорошою новиною для гривні», – підкреслила у коментарі finance.ua фахівець.
На її думку, на курс може вплинути і блокада торгівлі з ОРДЛО.
«Але варто зауважити, що негативний ефект на ринок матиме відкладений характер – від 1 до 3 місяців. Чому так? Бо зараз на ринку продається раніше отримана виручка. А блокада, найімовірніше, знизить обсяг експортної виручки до 10%, що негативно вплине на курс», – стверджує Коробкова.
Директор казначейства «Банк Кредит Дніпро» Олег Курінний підкреслив, що у березні для гривні зберігається ризик девальвації.
«Це пов’язано з непевною ситуацією блокади в зоні АТО. У разі затягування і згортання через брак енергоресурсів підприємств металургії – другої за часткою експорту галузі в країні – пропорційно скоротяться надходження валюти на наші ринки», – пояснив експерт.
Крім того, як він зауважив, слід враховувати, що весна-літо – найбільш активний з точки зору бізнесу сезон для металургів.
Також Курінний зазначив, що альтернативні рішення і можлива закупівля енергоресурсів за кордоном при зниженні пропозиції може підняти попит, а це, у свою чергу, позначиться на курсі гривні. В іншому, переконує фахівець, причин для кардинальних валютних стрибків немає.
«Серед позитивних факторів можливе закінчення опалювального сезону за умови теплої погоди, що знизить попит і активна діяльність агровиробників, що утримує достатню пропозицію», – наголосив він.
«За умов «м’якого» виходу з ситуації з блокадою, думаю, безготівковий курс так і зможе зберегтися на рівні 27,10-27,35 грн за долар США. В іншому випадку, динаміка буде залежати від політичних рішень і економічних процесів, що відбуватимуться після цього», – підсумував банкір.

Коментарi

Коментарiв