Компанії, на які виводилися кошти «Укрнафти», почали банкрутувати

267
Директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн повідомив, що компанії, на які 2015 року виводилися гроші та нафта ПАТ «Укрнафта» почали банкрутувати.

«Господарський суд Харківської області вже порушив справу про банкрутство одного з найбільших боржників ПАТ «Укрнафта» – ТОВ «Галнафта» (Харків), яке «забуло» розрахуватися за нафту в розмірі 1,3 мільярда гривень», – підкреслив у статті для Дзеркала тижня фахівець, нагадавши, що нафту від «Укрнафти» дана компанія отримала без оплати у червні 2015 року, відразу після засідання наглядової ради компанії 29 травня.
Він нагадав, що з серпня 2014 року компанія, яка перебуває під фактичним контролем групи «Приват», перестала платити ренту за видобуток нафти, а до травня 2015 року її податковий борг досяг 9 мільярдів гривень. Надії на зміну ситуації тоді пов’язували саме з цим засіданням наглядової ради, яка мала повноваження для зміни керівництва компанії та її повернення під державний контроль.
Щоправда, тоді наглядова рада «Укрнафти» під керівництвом Андрія Коболєва навіть не розглядала кадрові питання, а прийняла рішення скликати збори акціонерів на 22 липня.
Після засідання із «Укрнафти» почали посилено виводити гроші та ресурси.
«У червні-серпні з «Укрнафти» виводять 3,1 мільярда гривень, відвантажуючи нафту невідомим фірмам із копійчаними «статутниками». Ще 2,7 мільярда гривень передоплати іде від «Укрнафти» на якесь ТОВ «Котлас» за нафтопродукти з розстрочкою поставки на три роки. А ще 6,885 мільярда гривень надходить 24 таким само компаніям як передоплата за нафтопродукти. Сумарно – 14,7 мільярда гривень», – наголосив експерт.
Отож, за його словами, за підсумками 2015 року первинна дебіторська заборгованість «Укрнафти» склала 18,435 мільярда гривень. (при цьому, 77,4% заборгованості вже було прострочено). Збиток «Укрнафти» склав 5,4 мільярда гривень, а борг перед державою сягнув суми в 10,6 мільярда гривень (зростання за рік на 7,8 мільярда).

Коментарi

Коментарiв