Розенко пояснив, як працюватиме майбутня пенсійна система

302
Під час круглого столу в Інституті Горшеніна віце-прем’єр-міністр із соціальних питань Павло Розенко повідомив, що Кабінет Міністрів іще не напрацював модель пенсійної реформи, але в ній обов’язково буде запровадження накопичувальної системи.

«На сьогодні остаточного варіанту пенсійної реформи в Кабінеті міністрів ще немає, діалог іще триває, точаться дуже серйозні дискусії, робота з фахівцями. Але я ніколи не підтримаю пенсійну реформу без запровадження повноцінного другого й третього рівня пенсійного страхування. Усе. Досить популізму, досить загравання невідомо з ким. Українці мають право на гідну пенсію, а її може забезпечити лише трирівнева пенсійна система», – заявив Розенко, передає LB.ua.
Він запевнив, що Україна запізнилася з впровадженням трирівневої пенсійної системи за формулою 60%-30%-10% (солідарна система, накопичувальна система, недержавне пенсійне страхування) щонайменше на 15 років.
«15 років наші чиновники говорили: не на часі, не сформувалися умови, фондового ринку немає, куди нам це вкладати, немає можливості тощо. 15 років ми чуємо одне й те саме, хоча всі чудово розуміють, що не запрацює нормально фондовий ринок, поки немає ресурсу. Не зароблять недержавні пенсійні фонди, поки немає обов’язкової накопичувальної пенсійної систем», – підкреслив урядовець.
Крім того, він висловив переконання, що кризи 2008-2009 і 2014-2015 років Україна пережила би набагато легше, якби в державі був ресурс накопичувальної пенсійної системи.

Коментарi

Коментарiв