Політолог: Україна – найкомфортніше місце для російських банків

239
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк констатував, що протягом трьох років війни з Росією Україна не заважала працювати російським банкам в Україні. Навіть навпаки. Очільниця НБУ Валерія Гонтєрева – один із найбільш лояльних до російських банків керівників Нацбанку, яку тільки можна уявити. Про це він розповів на тлі численних протестів проти банків РФ в Україні.

«Якщо врахувати відсоток присутності «Сбербанку» Росії на українському ринку, то він себе тут почуває більш ніж комфортно. «Сбербанк» присутній, приміром, у Чехії, але там в нього немає таких гарних умов, хоча президент цієї країни Мілош Земан дуже лояльний до Путіна», – підкреслив у коментарі 24 Давидюк.
Водночас, як він пояснив, ріст долі російських банків в Україні пов’язаний не стільки з тим, що вони так добре працювали. Експерт запевнив, що відсоток збільшився через стагнацію українського ринку, який покинули багато компаній, а також західних банків. Плюс банкрутство українських банків.
«Неправда, що російські банки завели багато грошей в Україну. Але в українську банківську систему вони вкладали, хоча б зі своїх корисливих цілей», – переконаний політолог.
Він нагадав, що іще за президентства Віктора Ющенка у Кремлі не приховували, що заводять свої банки в Україну не для заробляння грошей, а для політичного впливу.
У будь-якому разі, за словами аналітика, емоційні вуличні акції проти діяльності російських банків – не найефективніший спосіб боротьби, оскільки дієвіше було б просто ігнорувати все російське.
 
«Тоді російський бізнес зазнає втрат. А через цей банк навіть відомі депутати купували квартири», – зауважив експерт.
На його думку, якби українці не вкладали гроші в цей банк, не брали кредити, то він вже б закрився. Жодної копійки окупанту. Свого часу така акція була в Ірані проти США. Були акції в Великої Британії, Японії. Це цивілізований і грамотний інструмент, – зазначив Микола Давидюк.
Нагадаємо, нещодавно активісти замурували «Сбербанк» Російської Федерації. Мітинг спровокувало рішення «Сбербанку» обслуговувати клієнтів, які надають так звані «паспорти» «ДНР» і «ЛНР».

Коментарi

Коментарiв