Україна обрала програшну політику щодо Донбасу – економіст

258
Економіст Олександр Савченко прокоментував несподіване рішення влади про повне припинення торгових відносин із конфіскованими заводами в ОРДЛО.

За словами Савченка, у нинішній ситуації це був єдиний вихід, проте проблему це не вирішує, оскільки це не політика щодо окупованих територій, а просто реакція на ситуацію.
«Головна проблема в тому, що потрібно тотально заборонити імпорт з РФ, у тому числі з окупованих територій. Потім РНБО може ухвалити рішення та зробити виняток для певних товарів. Зараз це гра не на випередження, а реакція на ситуацію. За такого ведення гри Україна завжди програватиме, тому що сама не грає: немає ані стратегії, ані лідерства. Тим часом сепаратисти з Кремлем ухвалюють рішення, які вигідні їм», – наголосив у коментарі Слову і Ділу економіст.
Він запевнив, що якби Україна мала стратегію, ми могли б уникнути тих збитків, які маємо на сьогодні. Заборона імпорту, а потім винятки – це виграшна політика. Реакція мала бути саме такою.
«Війна для суспільства – аж ніяк не прибуткова справа. Це прибуткова справа для окремих тіньових гравців, які цим і користуються», – підкреслив експерт.
Дійсно, як він пояснив, є й інший шлях – відвойовувати ці території та наводити там лад, але з розумінням, що це території, які вже захоплені, де немає української валюти, законів, правоохоронних органів.
Нагадаємо, 15 березня під час засідання Ради національної безпеки й оборони України було ухвалено рішення про припинення торгівлі з окупованими територіями Луганської та Донецької областей.

Коментарi

Коментарiв