Економіст пояснив, чим Україні загрожує втрата траншу МВФ

261
Відтермінування чергового траншу МВФ викликало велику стурбованість української влади, а також негативне сприйняття в суспільстві. Однак, заявив економіст Борис Кушнірук, насправді воно мало чим загрожує.

Нагадаємо, МВФ відклав на невизначений термін питання траншу для України в розмірі 1 мільярд доларів. Черговий транш мав надійти 20 березня. У зв’язку з цим Президент України Петро Порошенко зібрав нараду з керівниками фракцій та груп у Верховній Раді.
Кушнірук запевнив, що затримка траншу не дестабілізує курс.
За його словами, затримка відбулась тому, що після оголошення блокади торгівлі з окупантом на офіційному рівні, в МВФ виникло чимало питань.
«До яких збитків для держбюджету це призведе? Які проблеми з торгівельним балансом? Яка шкода буде від недоотримання доходу від експорту? Тобто МВФ попросив прорахувати економічні наслідки для країни, щоб знати, чи впорається вона із зобов’язаннями та вимогами, які ставить перед нею фонд?», – підкреслив у коментарі Gazeta.ua економіст.
Згідно з його підрахунками, українському уряду потрібно не менше трьох тижнів, аби роз’яснити фонду цю інформацію. І якщо відповіді задовольнять організацію, то транш надійде.
При цьому він зауважив, що поки ситуація не критична, оскільки українська економіка виживе без траншу МВФ.

Коментарi

Коментарiв