В Україні прогнозують бум економіки спільного споживання

267
Успіхи Airbnb і Uber надихнули столичних підприємців на запуск офісного простору, орієнтованого на невеликі IT-компанії. Так, Ілля Кенігштейн і Роман Хміль нещодавно оголосили про запуск Creative Quarter (CQ), який вони назвали «Uber в офісній нерухомості для IT-компаній».

Sharing Economy або економіка спільного споживання – досить нове явище для України. Вважається, що такий підхід допомагає пережити бізнесу кризу, що дуже на часі для нашої країни.
Співзасновник і креативний директор CQ Ілля Кенігштейн стверджує, що всі інші турботи для організації плідного робочого процесу взяла на себе команда Creative Quarter. Серед них – послуги системного адміністратора, юристів, консультантів, менеджерів з продажу. Незалежно від тарифу ($220-300 місяць за одне робоче місце) клієнти CQ отримують доступ до лаунж-зон, кухонь і приміщень для проведення заходів.
«Ми, по суті, «уберизуємо» ІТ», – підкреслив у коментарі НВ експерт.
Виявилося, що клієнтами Creative Quarter захотіли стати не тільки розробники програмного забезпечення.
«Ми будували офіс для айтішників. Але коли ми оголосили про наш запуск, до нас пішов потік людей із найрізноманітніших індустрій», – пояснив Кенінгтейн, додавши, що це допоможе створити унікальне співтовариство людей, які збираються разом і можуть бути корисні один одному, використовуючи модель Sharing Economy.
За словами Олександра Почкуна, провідного партнера Baker Tilly Ukraine, Sharing Economy перетворює конкурентний ринок в абсолютно інший формат, до якого не звик український бізнес. Це змусить вітчизняні компанії адаптуватися, шукати і розвивати нові форми роботи у різних галузях економіки, вважає він.
 
Почкун запевнив, що Sharing Economy може бути застосовна, по-перше, при перетворенні індустріальних пострадянських підприємств. Невеликі бізнесмени можуть об’єднуватися і запускати власне виробництво.
По-друге, є великий потенціал для надання різних сервісів, таких, як Uber або його український аналог – Уклон. Надалі економіка спільного споживання може знайти свій розвиток при наданні аудиторських або бухгалтерських послуг, припустив Почкун.
Старший директор EPAM Systems Україна Юрій Антонюк висловив переконання, що компанії на кшталт Creative Quarter створюють додатковий фундамент для зростання IT-індустрії. На його думку, принцип Sharing Economy застосовується і в інших галузях, де потрібні додаткові послуги. Для України, запевнив експерт, подібний підхід дуже перспективний.

Коментарi

Коментарiв