Услід за Грецією – чим завершаться експерименти МВФ із економікою України

273
Україна має суттєві проблеми з макроекономічними показниками, які мають бути переглянуті у зв’язку з блокадою Донбасу. Про це розповів експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко, коментуючи заяву про перегляд кредитування України МВФ на початку квітня.

«Перегляд у бік зменшення зростання ВВП – фактично перегляд доходів держбюджету. Це руйнує макроекономічні показники, що може призвести навіть до призупинення програми МВФ взагалі», – підкреслив фахівець.
«Із одного боку, в Україні наростає проблема виплати зовнішніх боргів, а з іншого – ми багато років отримуємо транші. Жити стало краще? Тому, є багато питань щодо реалізації реформ у форматі, який диктує МВФ. Далеко не оптимальною є ідеологія тих реформ, які пропонують партнери», – зауважив у коментарі Слову і ДілуСіденко.
За його словами, ідеологія реформ від МВФ для України нагадує експерименти з реформою грецької економіки, коли за чотири роки впровадження програми МВФ ситуація дійшла до того, що економіка Греції впала на 25%, а безробіття серед молоді сягнуло 50%.
«Тому, не варто ідеалізувати МВФ. Питання не в тому, що в меморандумі МВФ виключно нісенітниця, є чимало правильних речей, але важливо, яким чином поєднуються всі рекомендації», – запевнив економіст.
Також він попередив, що боротьба з корупцією може мати такі наслідки, що взагалі економіка зупиниться.
«Наприклад,в Кореї навіть президентів притягали до відповідальності. Тим не менше, країна розвивається. В Україні розвитку немає не лише через корупцію», – упевнений експерт.
«Мислення людей, які управляють процесами, досить дивне. Не ті пріоритети. Та ж програма МВФ, де багато структурних маяків, але вони чомусь не стосуються розвитку. Складно знайти там сигнали, які пов’язані з інноваціями, розвитком, ростом інвестицій. Навпаки – скорочення фінансування, соціальних програм, які формують людський капітал. Пропонують цінні речі, але весь комплекс загалом – в бік утисків та скорочень», – підсумував представник Центру Разумкова.

Коментарi

Коментарiв