Що буде, якщо МВФ не дасть черговий транш Україні – думки експертів

312
Кредитна епопея України з Міжнародним валютним фондом триває уже не один рік. Чимало політиків запевняють, що країна не впорається без чергового траншу МВФ, проте чи так це насправді – пояснили експерти.

«Наразі критичної необхідності у нас немає ані в грошах від МВФ у розмірі 1 мільярд доларів, ані в 600 млн євро від Європейського союзу, які нам вони мають намір виділити вже наступного тижня. Більш того, ми маємо платити відсотки за користування цим кредитом, хоч вони і невисокі – близько 2% річних», – підкреслив у коментарі НВ керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій.
Проте, переконує він, основне питання тут полягає не в грошах, а у самому факті позитивного рішення про транш.
«Воно дасть позитивний сигнал усім інвесторам, які дивляться на Україну, що держава змінюється, що виконує свої обіцянки перед МВФ, і що цій країні інвестори можуть довірити свої гроші. Дуже часто потенційні інвестори, розглядаючи країни для вкладення коштів, опираються саме на дослідження і висновки МВФ, експерти якого сюди приїжджають і моніторять ситуацію», – пояснив фахівець.
За словами виконавчого директора Центру економічної стратегії Гліба Вишлінського, найбільшою проблемою у випадку призупинення програми МВФ і фінансової допомоги буде нестача валютних резервів.
«Відповідно, ми матимемо негативний вплив на курс національної валюти. Тому що борги у нас номіновані не в нацвалюті, і розплачуватися із зовнішніми кредиторами ми повинні іноземною валютою, а отже нам потрібні суттєві надходження іноземної валюти, щоб запобігти девальвації гривні», – зауважив експерт.
Керівник аналітичного підрозділу групи Інвестиційний Капітал Україна Олександр Вальчишен переконаний, що країні потрібна фінансова підтримка МВФ.
«І я впевнений, що ми транш отримаємо, тобто дуже малоймовірно, що нам його не дадуть. Але потрібно розуміти, що призупинка програми із МВФ погіршує для нас перспективи росту економіки поточного року», – підкреслив аналітик.
 
«Економіка України 2017 року лишатиметься за нашим базовим сценарієм у тому ж стані, в якому ми її бачимо зараз. Незважаючи на те, що у нас є вихід на зовнішні ринки, влада буде змушена застосовувати дуже жорстку і обережну внутрішню політику. Політичний фокус на стабільність буде стримувати темпи економічного зростання. Хоча завдяки цьому на фінансовому ринку ми побачимо більш-менш стабільний курс національної валюти», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв