Питання відставки Гонтарєвої вже вирішили?

292
Питання відставки очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої порушувалося неодноразово, до того ж не лише в українських ЗМІ, а й у західних. Швидше за все, воно вже практично вирішене. Про це заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Тривалий час Гонтарева перебувала у стресі. Обшуки та перевірки в НБУ – все це не стимулює її перебування на посту. Очікування полягає в тому, що її відставка буде прийнята, вона піде, але постане питання, розхитає це ринок чи ні. Це перше питання, яке потрібно задати: що буде з ринком?», – зауважив експерт.
Згідно з його прогнозом, серйозного розбалансування на ринку статися не повинно.
«Це не така значна посада, в умовах всієї України й НБУ зокрема, що призначення одного або звільнення іншого може різко розбалансувати ринок», – додав у коментарі Слову і Ділу економіст.
Як він пояснив, консенсус полягає в тому, що монетарна політика буде залишатися жорсткою, оскільки поки немає можливості для її реального швидкого пом’якшення. Україна не може собі цього дозволити й це, напевно, один з обговорених моментів з МВФ.
 
«Нічого не зміниться, якщо тільки не буде обраний варіант, про який говорить голова наглядової ради НБУ. Ці ідеї базуються на різкому пом’якшенні монетарної політики. Але тоді в зоні ризику опиниться наша співпраця з МВФ. Більше того, постане питання, що буде з курсом, з інфляцією. Можуть виникнути серйозні проблеми», – запевнив фахівець.
Крім того, він висловив переконання, що рішення про заміну Гонтарєвої навряд чи пов’язане та обговорювалося з МВФ.
«Із кредиторами може узгоджуватися політика НБУ, але не кандидатура його голови. Хто б не був на чолі Нацбанку, він однаково буде змушений продовжувати жорстку монетарну політику», – наголосив Устенко.
За його словами, призначити нового керівника Нацбанку буде складно. Формально кандидатуру повинен внести Президент, а затвердити парламент. Затвердити будь-яку кандидатуру на будь-яку посаду через ВРУ нині – більш ніж складно з огляду на її фрагментарність та торги за різні політичні інтереси.
«Швидше за все, довгий час ми будемо жити в умовах того, що хтось буде в.о., тому що зараз не передбачається можливості досягнення швидкого консенсусу щодо нового голови Нацбанку», – підсумував представник Фонду Блейзера.

Коментарi

Коментарiв