Україна підсіла на голку МВФ – грузинський експерт

367
Радник із макроекономіки і фінансовому секторі в «TBC Bank» в Грузії, член ради Національного Банку Грузії (2013-2014), заступник міністра енергетики Грузії в 2005-2007 роках Арчіл Мамателашвілі запевнив, що МВФ – не завжди панацея, проте без його траншів Україні буде дуже важко.

«Валютний транш, який Україна отримує, забезпечує макроекономічну стабільність України. Тому, хочеш-не хочеш, треба слухати МВФ. Україна, скажімо так, сидить на голці МВФ», – підкреслив у коментарі 24Мамателашвілі.
Також він додав, що правила МВФ ефективні, але бувають винятки, наприклад, у Східній Азії, Аргентині.
«Були країни, в яких політика МВФ дуже неефективно впливала на економіку. Оскільки МВФ зазвичай пропонує якісь обмеження, іноді вони працюють, іноді навпаки затримують зростання економіки», – пояснив фахівець.
Коментуючи блокаду ОРДЛО, він зауважив, що МВФ, напевно, хоче, аби Україна не ставилася агресивно до цього регіону, щоб залишила шанс в майбутньому на інтеграцію.
«Із точки зору довгострокових відносин і довгострокової інтеграції Донбасу назад в Україну блокада не сприятиме примиренню», – запевнив екс-заступник міністра енергетики Грузії.

Коментарi

Коментарiв