Економіст: Транш від МВФ настільки мізерний, що нічого не дасть Україні

311
Міжнародний валютний фонд не зацікавлений у розвитку України, а кредит, наданий нещодавно цією організацією нашій країні, є мізерно малим. Про це заявив колишній міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

«Кредитори і банкіри завжди і всіх хочуть посадити на боргову прив’язь. МВФ теж дає Україні кредити, щоб ми були залежні», – підкреслив Лановий, передає Гордон.
Він пояснив, що МВФ не друкує гроші і не роздає кредити просто так – в організації була вироблена низка конструкцій.
«Що робити з країнами третього світу, з аграрними країнами Латинської Америки? Були придумані моделі, завдяки яким ці держави поставили у «робочий режим». Що стосується соціалістичних країн, то там теж була придумана примітивна модель, оскільки нікому не потрібно витрачати час на їх розвиток», – наголосив колишній міністр економіки.
Крім того, він запевнив, що наданих Україні коштів від МВФ недостатньо, щоб стабілізувати ситуацію в країні
 
«Цей транш МВФ настільки мізерний, що він взагалі нічого не означає для України. Нагадаю, що щорічно ми виплачуємо відсотки за внутрішніми і зовнішніми позиками на суму близько 100 мільярдів гривень. Це майже 4 мільярди доларів. Що для нас взагалі 1 мільярд доларів від МВФ? Нам дають по краплях, які, по суті, нічого не означають. Хоча, звичайно, вони не дають нам провалитися повністю», – переконаний фахівець.
Більше того, він додав, що країни, які самотужки працювали над своїм розвитком і відмовилися від співпраці з Міжнародним валютним фондом, нині твердо стоять на ногах.

Коментарi

Коментарiв