Економіст: Бендеру потрібен був лише мільйон, а нашим корупціонерам треба у сто разів більше

343
Україна отримала довгоочікуваний транш кредиту від МВС у розмірі 1 мільярд доларів і другий транш макрофінансової допомоги на 600 мільйонів євро від ЄС. Щоправда, запустити економіку країни на стійке економічне зростання ніяк не вдається. І найголовніше, як за таких важких умов мобілізувати людей на подолання труднощів і затягування поясів, коли просто величезний обсяг розкоші пред’явлено українському суспільству в е-деклараціях? Про це пише Директор Інституту розвитку економіки України Олександр Гончаров.

«Чи в усьому винен цей дурний і неслухняний український ринок, що вже понад 50% населення абсолютно збідніли? І все частіше бізнесмени стали зустрічатися для обговорення єдиного питання: як виживати далі? Адже сьогодні підприємці змушені працювати в такій обстановці, коли навіть базові припущення для організації бізнесу вже не працюють», – підкреслив у статті для 112 експерт.
Він зауважив, що чимало чинників стали сильно залежати від геополітичної обстановки і позиції МВФ, а члени уряду намагаються зайняти всюди хоч скільки-небудь кредитних грошей, а ті, у кого вони їх просять, думають, «коли самі ці політики України вже розчехлять свої «золоті матраци»?
«Справді, чому в злиденній країні замість інвестицій у власну економіку стільки (!) «золотих матраців»? Мабуть, тому що правляча політична еліта кровно зацікавлена в цьому», – наголосив Гончаров.
За його словами, жадібність усе більше притупляє здоровий глузд і почуття міри у політиків у владі. А «в недоучок у високих владних кабінетах бюджетні фінанси викликають тільки зростаючу спрагу заволодіти грошима у величезних кількостях. Для них великі гроші стали мірилом людського щастя».
«Так скільки ж грошей потрібно для повного щастя політику в Україні? Остапу Бендеру, наприклад, потрібен був лише мільйон, але обов’язково на блюдечку і з блакитною облямівкою. Нашим сьогодні потрібно у сто крат більше. А вбухувати кредитні гроші в корумповану економіку за такого (!) монополізму – це ще більше стимулювати зростання інфляції. Тоді вже краще обійтися без траншів МВФ, оскільки вже складається враження, що, якщо буде зруйновано всі корупційні схеми, промисловість України зовсім зупиниться. Ось чому ні в США, ні в країнах Євросоюзу еліти ніколи не будуть вважати українських політиків рівними собі. Та й молоде покоління українських політиків сприймає нашу постарілу еліту, як щось не своє», – зазначив економіст.
На його думку, політиків із Кабміну вже не навчити, як перетворювати розорені підприємства на золоті жили. І, на жаль, вони не вивчають успішний досвід азіатських країн щодо виведення своїх економік у світові лідери, оскільки сьогодні у світі справжній бум китайських інвестицій, і Україна теж перебуває під тиском юаня.
«Останнім часом мені досить часто доводиться зустрічатися з китайськими інвесторами. У ході ділових бесід вони нерідко зазначають, що в період кризових явищ, як зараз у нас, треба активно інвестувати в інфраструктуру, мовляв, для України з її унікальним геополітичним положенням це особливо важливо», – підкреслив фахівець.
«Якщо фахівці з товстих гаманців не помиляються, то в глобальному світі, перш за все, треба встановлювати взаємовигідне співробітництво з транснаціональними корпораціями. Дай Боже, і в нас в Україні цей процес розпочнеться», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв