Із призначенням нового глави НБУ будуть серйозні проблеми – експерт

284
У Верховній Раді України буде складно обрати наступника очільниці Національного банку Валерії Гонтарєвій через розбіжність інтересів у президентській фракції «БПП». Такий прогноз зробив політичний експерт Михайло Бесараб.

«Голоси за відставку Гонтарєвої парламентарі знайдуть легко, а от із призначенням нового керівника Нацбанку виникнуть проблеми», – заявив у коментарі 24 фахівець.
На його думку, поки фракції у парламенті будуть домовлятися за кандидата, вони можуть підтримати тимчасову фігуру виконувача обов’язків.
Експерт переконаний, що голосів у «БПП» і «Народного Фронту» сукупно не вистачить для призначення наступника Гонтарєвої. Зокрема, перші розбіжності щодо висування кандидатури виникнуть у президентській фракції.
«БПП» – дуже фрагментована фракція. Вона складається з різних груп за інтересами і впливами. Тому, першою перепоною для призначення будь-якої кандидатури, буде власна фракція президента», – підкреслив Бесараб.
Також він спрогнозував, що президентські сили у парламенті будуть змушені традиційно шукати підтримки позафракційних депутатів та груп.
Нагадаємо, 10 травня Велерія Гонтарєва заявила, що йде з посади очільниці Національного банку України. Деякий час Нацбанком керуватиме перший заступник Валерії Гонтарєвої Яків Смолій.

Коментарi

Коментарiв