Економіст: Чи слід бігти купувати валюту через відставку Гонтарєвої

285

Довіру до банківської системи підірвано, проте економіці вдалося адаптуватися, оскільки люди перейшли на тіньові схеми й курс залишається незмінним, що дозволяє економіці хоч якось «дихати», незважаючи на політику щодо руйнування малого бізнесу. Про це в коментарі розповів кандидат економічних наук, економічний експерт Євген Невмержицький, оцінюючи відставку очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої та вплив цього факту на валютний ринок.

«Те, що це звільнення відбувається в ситуації відносної стабільності, дає підстави сподіватися, що подальша стабілізація триватиме і в майбутньому не будуть допущені злочини. А ті, які були здійснені, – будуть розслідуватися правоохоронними органами», – підкреслив у коментарі Слову і Ділуекономіст.
Він додав, що чимало людей на власній кишені відчули політику НБУ, а документи, за якими можна вести розслідування, є навіть у відкритому доступі.
Експерт запевнив, що Гонтарєва була некомпетентною очільницею НБУ, оскільки всі функції Нацбанку – від емісії до утримання гривні – були порушені.
«Основа, на якій тримається банківська система будь-якої країни світу, – довіра. В Україні вона підірвана. Окрім спекуляцій, злочинів із рефінансуванням і купівлею валюти, чому є документальні докази, було ще й так зване очищення або знищення банків без будь-яких підстав», – переконаний Невмержицький.
За його словами, відсторонення Гонтарєвої дає надію на те, що в подальшому буде призначена людина, яка зможе утримати гривню стабільною.
«Відставка Гонтарєвої – не привід бігти та купувати валюту. Курс не буде обвалюватися, якщо у цьому напрямку не буде зроблено певних кроків», – стверджує фахівець.
«Підстав для занепокоєння поки немає. Навпаки, поки ситуація стабільна. Навіть після того, як НБУ все таки дозволив купувати у 10 разів більше готівкової валюти, ніж до обмеження, на курсі це ніяк не позначилося. Це свідчить про те, що бізнес і домогосподарства уже не панікують, а реагують на зміни стримано», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв