Україна на 99% узгодила пенсійну реформу з місією МВФ

298
Міністр соціальної політики України Андрій Рева

19 квітня міністр соціальної політики Андрій Рева України повідомив, що Україна на 99% узгодила пенсійну реформу з місією Міжнародним валютним фондом.

«Сьогодні ми перебуваємо на завершальному етапі підготовки пенсійної реформи, думаю, один-півтора тижні – і роботу буде завершено», – заявив Рева, передає УНІАН.

«Ми домовилися, що остаточні деталі будемо узгоджувати в режимі відеоконференції. Ми працюємо над законопроектом паралельно, ми не чекаємо на узгодження з МВФ остаточних деталей, 99% самої реформи погоджено. Залишилися технічні моменти», – підкреслив урядовець.

«Ми не чекаємо офіційного затвердження за результатами переговорів з МВФ для переходу до наступного етапу. Багато часу для підготовки остаточного законопроекту потрібно не буде», – наголосив міністр.

За його словами, відповідний законопроект може бути внесений до Верховної Ради до 16 травня 2017 року.

«Думаю, що парламент не затягуватиме розгляд цього рішення», – додав він.

Крім того, очільник Мінсоцполітики прокоментував і заяву віце-прем’єр-міністра Павла Розенка на адресу глави місії МВФ Рона ван Родена, який назвав представника фонду «жахливим непрофесіоналом».

Приводом для заяви стала стаття у ЗМІ, в якій ван Роден заявив, що вважає передчасним введення накопичувальної пенсійної системи в Україні. Він заявив, що підвищити пенсійне забезпечення українців може тільки проведення повноцінної пенсійної реформи, яка включає скорочення припливу нових пенсіонерів і збільшення числа громадян, які платять внески до Пенсійного фонду.

«Це кредитор, він має свою позицію, і він її озвучує. Відповідно, уряд теж має свою позицію. Йде дискусія. Єдине – по пенсійній реформі потрібно читати Меморандум. він розставив всі крапки над «і», – підсумував Рева.

Коментарi

Коментарiв