Мільйони заробітчан можуть повернутися в Україну через «безвіз» – економіст

430
Приблизно 5 мільйонів трудових мігрантів з України, які працюють в Європі, після запровадження безвізового режиму почнуть масово повертатися додому?

Приблизно 5 мільйонів трудових мігрантів з України, які працюють в Європі, після запровадження безвізового режиму почнуть масово повертатися додому. Українська влада повинна приготуватися до цього. Такий прогноз зробив економіст Валерій Коновалюк.

«Безвіз», у залежності від дій влади, може стати як порятунком для української економіки, так і загрозою для країни», – підкреслив Коновалюк.

Він зауважив, що «українські чиновники, прагнучи отримати «безвіз» будь-якою ціною, пішли на максимальні поступки європейцям: вільний допуск туристів у ЄС було отримано в обмін на жорсткість умов для трудових мігрантів з України в Європі».

За його словами, повернення українських заробітчан додому може стати шансом для держави, проте ним необхідно ще правильно скористатися.

«Необхідно реінтегрувати величезну кількість людей, дати їм роботу за фахом, соціальні гарантії і перспективу. Це можливо, тільки якщо перезапустити українську економіку на зовсім нових принципах», – наголосив у статті для Апострофа економіст.

Як він пояснив, нинішня структура української економіки не здатна терміново прийняти не те що мільйон колишніх мігрантів, а хоча б сто тисяч. Відтак, запевнив фахівець, Кабміну варто уже сьогодні подумати стратегічно та вирішити, як реінтегрувати величезний трудовий ресурс в українську економіку.

Коментарi

Коментарiв