Борг Донбасу за електроенергію сягнув 11 мільярдів гривень

375
Перший заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука

Заборгованість «Луганського енергетичного об’єднання» перед ДП «Енергоринок» становить 5,2 мільярда гривень, а на Донеччині – 5,8 мільярда гривень.

Таку інформацію у прямому ефірі програми «Свободи слова» на ICTV оприлюднив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України Георгій Тука, передає Укрінформ.

«Заборгованість «Луганського енергетичного об’єднання» перед енергоринком становить 5,2 млрд грн. Цей борг розподілений умовно між контрольованою і неконтрольованою територією – приблизне співвідношення 50/50», – зауважив посадовець.

Крім того, він повідомив, що за останній період підприємства, які споживають електроенергію на контрольованій території, розраховуються 100-відсотково, натомість підприємства, які споживають електроенергію на неконтрольованій території, «продовжують розраховуватися на 0%».

«Ситуація у Донецькій області виглядає наступним чином: заборгованість перед «Енергоринком» становить 5,8 млрд грн, з них лише трохи менше 0,5 млрд грн – це борги неконтрольованої території. Майже 5,4 млрд грн – це борги підприємств і споживачів, які розташовані на контрольованій території», – підкреслив заступник міністра.

Також він нагадав, що після того, як бойовики «віджали» українські підприємства, будь-які розрахунки за спожиту електроенергію на непідконтрольних територіях припинилися.

До слова, 24 квітня увечері Луганськ залишився без електропостачання.  ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» повідомляло, що з 25 квітня, згідно з рішенням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та ДП «Енергоринок», припинить поставки електроенергії у неконтрольовану українською стороною частину Луганської області.

Коментарi

Коментарiв