Скандальна заступниця Гонтарєвої розповіла, як із «ПриватБанку» вивели 16 мільярдів

385
Колишні власники і менеджмент «Привату» вивели з банку 16 мільярдів гривень

Колишні власники і менеджмент «ПриватБанку» вивели 16 мільярдів гривень не за одну ніч, а за вихідні. Про це розповіла заступниця глави Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю порталу Мінфін.

«Ми називаємо це «операції в ніч із п’ятниці на понеділок». Треба розуміти, що ці гроші не виводилися за один день. Це цілий процес», – підкреслила Рожкова.

За її словами, 16 млрд грн перебували на балансі банку, 12 млрд грн із цих коштів значилися, як гроші на коррахунках в латвійській дочці і на кіпрській філії.

«Там вони були записані, як покриття за акредитивами, випущеними деякими відомими міжнародними компаніями на користь клієнтів, пов’язаних з колишніми власниками «Привату», – зазначила представниця НБУ.

Вона також додала, що зобов’язання повинні були завершитися в січні-лютому 2017 року, але в ніч перед націоналізацією банк ініціював дострокове списання грошового покриття зі своїх коррахунків на користь компаній, що випустили акредитиви.

Таким чином, де-юре гроші були трансформовані у дебіторську заборгованість, але де-факто їх вивели задовго до офіційного списання.

Нагадаємо, у квітні 2017 року очільниця НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що попередні результати аудиторської перевірки показали, що екс-керівництво «ПриватБанку» вивело з банку 16 млрд грн в ніч перед націоналізацією – з 18 на 19 грудня.

Коментарi

Коментарiв