Fitch дав сумний прогноз щодо для української економіки

425
Міжнародне рейтингове агентство Fitch дало сумний прогноз для економіки України

Міжнародне рейтингове агентство Fitch дало сумний прогноз по економіці України, а саме погіршило прогноз зростання ВВП України 2017 року з 2,5% до 2%.

«Зростання ВВП України в 2016 році склало 2,3%, що перевершило очікування, але блокада негативно позначиться на гірничодобувній, металургійній та електроенергетичній галузях. Ми прогнозуємо, що зростання 2017 року сповільниться до 2%», – ідеться у повідомленні агентства, передає Економічна правда.

За інформацією Fitch, 2018 року зростання ВВП може досягти 3% у зв’язку з поліпшенням споживчого попиту та інвестицій.

Крім того, згідно з прогнозами, середня інфляція 2017 року знизиться до 11,2% у порівнянні з 14,9% 2016 року.

Також експерти підтвердили довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній національній валюті на рівні В- (наявність певних кредитних ризиків при обмеженому запасі міцності).

«У рейтингах України спостерігається слабка ліквідність, високе боргове навантаження і структурні недоліки, пов’язані зі слабким банківським сектором, інституційними обмеженнями, геополітичними та політичними ризиками», – підкреслили фахівці.

Водночас міжнародні резерви НБУ збільшилися до 16,7 млрд доларів після перерахування траншів від Міжнародного валютного фонду (МВФ) – 1 млрд доларів, і Єврокомісії (макрофінансова допомога від ЄС на 600 млн євро).

За прогнозами Fitch, до кінця 2017 року міжнародні запаси можуть збільшитися до 18,1 млрд доларів.

Крім того, в агентстві зазначили, що програма МВФ позитивно впливає на кредитний профіль України, підтримуючи зовнішнє фінансування, довіру, а також забезпечуючи імпульс реформ.

«Однак подальші виплати від МВФ та інших міжнародних партнерів будуть залежати від прогресу в реалізації програми структурних реформ… Ключові показники реформ включають у себе пенсійну реформу, впровадження ринку землі, приватизацію і прогрес у боротьбі з корупцією», – резюмували в агентстві.

Коментарi

Коментарiв