У реформі податку слід «полювати на велику дичину» – економіст

401
Економічний експерт Володимир Дубровський

У рамках реформи корпоративного податку та переходу від податку на прибуток до податку на виведений капітал (НнВК) доцільно сфокусувати фіскальні перевірки на найбільших видах «схем», тимчасово «залишивши у спокої» переважну більшість платників податків. Про це розповів економіст Володимир Дубровський.

Експерт зауважив, що в жовтні минулого року Нацрада реформ включила завдання по розробці переходу від податку на прибуток до податку на виведений капітал (НнВК) до перехідних положень закону №1797. У Мінфіні вже місяць засідає робоча група з цього питання, до якої входять представники бізнесу, народні депутати та незалежні експерти.

За словами фахівця, з урахуванням сформованого на сьогоднішній день співвідношення сил всередині робочої групи, а також «поширення помилкових стереотипів у комплексі з недостатнім розумінням мети зміни» існує реальна небезпека отримати замість реформи антиреформу.

Враховуючи переваги НнВК перед нинішнім податком на прибуток, стверджує Дубровський, його також будуть намагатися уникати, і контролювати основні канали виведення прибутку в обхід НнВК все ж доведеться.

«Тому за всього бажання зовсім відмовитися від перевірок, звичайно ж, не вдасться, однак розумний компроміс полягає в тому, щоб оптимально сфокусувати їх на найбільших видах «схем», залишивши принаймні на час у спокої переважну більшість платників», – пояснив у статті для Дзеркала тижня економіст.

Він зауважив, що ідеться не про мораторій, а про «свого роду ризик-орієнтований підхід», який максимізує ефективність контролю.

«До речі, 70% податку на прибуток збирається з півтори тисячі платників, і всі, хто причетний до питання, згодні з тим, що якщо ставити в основу надходження, то треба поліпшувати роботу офісу великих платників. Образно кажучи, полювати на велику дичину, а не намагатися ганятися за мишами. Однак чомусь, коли йдеться про ПнВК, про ці здорові ідеї відразу забувають!», – зазначив автор.

За його словами, якщо зосередитись на «великій рибі», то пара сотень фахівців цілком можуть забезпечити фіскальну відповідальність реформи, а в разі ефективного запуску Служби фінрозслідувань можливе навіть зростання надходжень.

Коментарi

Коментарiв