Експерт: Призначення глави НБУ стабілізує гривню і заспокоїть банкірів

448
Голова правління «Райффайзен банк Аваль» Володимир Лавренчук погодився очолити НБУ, тепер його кандидатуру має підтримати парламент

На думку експерта з питань політики та економіки Всеволода Степанюка, у разі призначення нинішнього голови правління «Райффайзен банк Аваль» Володимира Лавренчука на пост глави НБУ, регулятор може стати менш залежним від Адміністрації Президента.

Таку точку зору економіст висловив в коментарі для ГолосUA після появи інформації у ЗМІ про те, що Володимир Лавренчук погодився очолити Національний банк України.

«Потрібно розуміти, що якщо Володимир Лавренчук займе пост глави НБУ, то дещо в політиці регулятора все ж зміниться. Так Нацбанк залишається залежним від Президента, але голова правління «Райффайзен банк Аваль» не буде таким «слухняним», як Валерія Гонтарева, тим більше він має непогану репутацію в банківських і фінансових колах», – розповів Степанюк.

Експерт вважає, що після призначення Володимира Лавренчука, курс національної валюти України може стабілізуватися.

«Гонатрева була класичним банкіром, і проводила для багатьох досить незрозумілі операції. Це стосується і закриття приватних банків. Тобто можна очікувати врівноваженої політики НБУ на фінансовому ринку, в тому числі щодо банкрутства фінансових установ», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв