Українців треба навчити заощаджувати тепло та електроенергію

439
Держава має заохочувати громадян бути ощадливими

Україна споживає дуже багато теплової та іншої енергії. Тому держава має заохочувати громадян до ощадливості.

Такою думкою поділилася координатор житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі «Опора» Тетяна Бойко в ефірі ZIK.

«Я б на місці уряду поступово зменшувала соціальні нормативи. Людей треба вчити заощаджувати. Для тих, хто економить, монетизація залишків субсидій стане приємним бонусом. Осіб, що повністю споживають виділену енергію, я б карала. Вважаю, що таких треба взагалі позбавляти субсидій», – каже експерт.

Зважаючи на те, що Україна займає провідне місце у Європі зі споживання енергії, громадяни нашої країни мають замислитись над її раціональним використанням.

«Ми як країна споживаємо втричі більше енергії, аніж європейські сусіди. Проте, з того, що я бачу, крок за кроком стаємо економнішими. Наприклад, потенціал енергоефективності лише у житловому фонді зріс на 40–50%. Частину цих відсотків можна належить ОСББ, які наважились взяти теплі кредити та повністю провести усі енергоефективні заходи. Відтак у мешканців таких багатоквартирних будинків вдвічі менші рахунки за обігрів помешкань. Це безперечно позитивно», – підсумовує Тетяна Бойко.

Коментарi

Коментарiв