Восени в Україні таки запровадять абонплату на газ?

677
Абонплаті за газ бути

Україна до початку опалювального сезону 2017–2018 буде змушена запровадити абонентську плату на газ, адже це передбачено в Меморандумі з МВФ.

Таку точку зору в коментарі кореспонденту ГолосUA висловив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

«Потрібно розуміти, що введення абонплати на газ для населення прописано в Меморандумі між Україною та МВФ. Якщо говорити про терміни, то це має відбутись до кінця вересня, тобто на початку опалювального сезону абонентська плата повинна вступити в дію», – зазначив експерт.

Землянський підкреслив, що нюансом залишається розуміння того, як будуть рахувати, адже методика розрахунку залишається загадкою для всіх, в тому числі для учасників енергоринку. Незрозуміло, що візьме Національна комісія з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) за основу, щоб розраховувати абонентську плату.

У той же час, експерт зазначив, що з огляду на негативну реакцію населення на попереднє введення абонплати, то на цей раз при бажанні тариф в «платіжці» можна знизити.

«Для цього у нас є всі резерви, наприклад, якщо НАК «Нафтогаз» поділиться своїм прибутком з народом, тоді можна знизити тарифи або запровадити абонплату, але це не вдарить по споживачах», – резюмував Землянський

Варто нагадати, що Національна комісія з держрегулювання енергетики та комунальних послуг скасувала своє рішення про введення абонплати за газ.

Коментарi

Коментарiв