«Потужний катаклізм» – енергетик розповів про «нафтовий» план Росії

507
Росія та Іран працюють над сценарієм дестабілізації Саудівської Аравії з метою підняти ціни на нафту - енергетик

Росія та Іран працюють над сценарієм дестабілізації Саудівської Аравії з метою підняти ціни на нафту. Таку думку висловив експерт у галузі енергетики, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

«Єдиний сценарій, який може привести до стійкого стрибка цін, – колапс Саудівської Аравії у разі потужного внутрішнього катаклізму. Про нього давно попереджають, але все ж він не відбувається, хоча, на думку багатьох, правляча геронтократія заводить країну в глухий кут», – підкреслив Гончар.

Іншими словами, пояснив він, це сценарій внутрішнього катаклізму, яким скористаються зовнішні вороги королівства, як ближні (Іран), так і далекі (Росія).

«Раніше ішлося про загрозу Аравійсько-іранської війни, нестабільності в Ємені. Про це багато говорили, але цього не сталося. Однак Росія та Іран працюють над сценарієм дестабілізації Саудівської Аравії з подальшим колапсом», – зауважив у коментарі Обозревателю експерт.

«Навіть якщо допустити, що їм вдасться, відбудеться стрибок цін. Але апокаліптичного впливу на нафтовий ринок колапс королівства надав би років 10 назад», – наголосив енергетик.

На його переконання, нині ринок може дестабілізуватися на рік-півтора, однак за рахунок профіциту видобувних потужностей він вирівняється.

Коментарi

Коментарiв