Гривня може знову впасти, якщо Гонтарєва таки не піде – економіст

447
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Якщо Валерія Гонтарєва поки залишиться на посаді очільниці НБУ, фінансовий ринок може зреагувати негативно. Це знову поверне девальвацію гривні і продовження виведення капіталу власниками тих банків, які ще вона не встигла ліквідувати. Такий прогноз зробив глава Комітету економістів України Андрій Новак.

Експерт нагадав, що після заяви Гонтарєвої про відставку ринок дуже позитивно відреагував, і гривня почала різко зміцнюватися. Щоправда, нині, коли Гонтарева пішла в так звану «довготривалу відпустку», а процес ротації керівника Нацбанку затягується, можна очікувати зворотної реакції.

Як підкреслив Новак, відставка Гонтарєвої затягується, оскільки, по-перше, в парламенті немає голосів на нову кандидатуру.

По-друге, зауважив фахівець, президент Петро Порошенко хоче, щоб Гонтарева, яка є глибоко його людиною, після того, що вона натворила в банківській системі, залишалася на цій посаді і далі довиконувала якусь свою місію, як про це вона говорила сама. Наприклад, ліквідувати ще кілька банків або провести якісь підкилимні фінансові операції в інтересах президента.

«Очевидно, що Порошенко хоче поміняти шило на мило на посаді керівника НБУ. Тобто одну свою людину замінити на таку саму, яка б ідеально виконувала його доручення. Але для цього з такою людиною треба домовитися. Вочевидь, через це і затягується відставка Гонтарєвої», – зазначив у коментарі 24 економіст.

Крім того, він додав, що інформація про затягування ротації глави НБУ може зашкодити отриманню Україною наступного траншу від МВФ.

«Черговий транш МВФ може бути відкладений, а Фонд висуне нові вимоги для надання кредиту. Відступ назад у зміні глави НБУ говорить про непрогнозованість дій української влади. А з непрогнозованими партнерами ніхто працювати не хоче», – резюмував Новак.

Коментарi

Коментарiв