Боротьба за інвестора: чому Україна програє війну за «великі гроші»

397
Не можна виправдовувати вкрай низькі показники інвестклімату та економічні проблеми війною - економіст

Фактор війни на Сході України справді чинить негативний вплив на інвестиційну привабливість країни, проте є яскраві приклади держав, які, перманентно перебуваючи в стані війни й під загрозою тероризму, є одними з лідерів серед світових економік. Наприклад, Ізраїль. Про це розповів кандидат економічних наук Євген Невмержицький, оцінюючи інвестиційний клімат в Україні.

«Не можна виправдовувати вкрай низькі показники інвестклімату та економічні проблеми війною, яку навіть офіційно війною ніхто не називає. Три роки ми живемо у стані війни, але, як і раніше, немає ні змін в економічних показниках, ні стратегії деокупації», – підкреслив фахівець.

На його переконання, для того, аби стати на шлях інвестиційного відновлення, перш за все, треба захистити інвестора, а це передбачає проведення кількох реформ.

«Важлива реформа судової системи, законодавства, правоохоронної системи, яка зараз прямо порушує права легальних підприємств. Розв’язання цих проблем – це державне завдання», – зауважив у коментарі Слову і Ділу економіст.

Крім того, він висловив думку, що значно погіршує ситуацію проблема з банківською системою.

«Нещодавно закрився черговий банк через недокапіталізацію. Виходить, що будь-який без винятку банк, що веде свою діяльність, може бути закритий. У будь-якого інвестора виникають обґрунтовані побоювання: вкладати гроші в українську економіку, чи не варто? Тому що дуже високий ризик корупції. Це підтверджено навіть міжнародними рейтингами», – підкреслив Невмержицький.

Також він додав,  що замість того, щоб боротися з корупціонерами, Україна випускає їх під різними приводами під заставу вкрадених грошей.

«В Україні є цікаві сектори для бізнесу та всі можливості для відновлення інвестклімату. Але потрібно зрозуміти, що відсутність інвесторів на ринку – це проблема, яка пов’язана не з війною, а з корупцією, якою пронизана держава», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв