«Провокації і нісенітниці»: Гонтарєва боїться переслідувань після відставки

311
Гонтарєва запевнила, що Порошенко не чинив на неї тиску рішеннях щодо НБУ

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що допускає можливість судового або кримінального переслідування після її відставки, в той же час підкреслює правильність своїх реформаторських дій на посту керівника центробанку.

Про це вона заявила в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Переслідування – воно може бути. Тому що кількість інсинуацій, провокацій, нісенітниць, брудних компаній зашкалює. Чи варто цього боятися? – Ні. Ні на секунду не сумнівалася, що все зробила правильно», – переконана Гонтарєва.

Також вона запевнила, що йде з посади глави НБУ за власним бажанням у зв’язку з виконанням своєї місії на цій посаді, а «не у зв’язку зі зміною політичних еліт, що є доказом руху країни вперед».

«Як би хтось не думав, що Україна нікуди не рухається, я, прощаючись з усіма, точно можу сказати: країна рухається», – заявила очільниця Нацбанку.

Крім того, вона пояснила свій низький рейтинг серед населення тим, що всі медіа в країні перебувають у руках тих, із ким Нацбанк під її керівництвом три роки боровся за очищення банківського сектора.

«Вони з нами борються, «годують» політиків, які вам потім розповідають, який поганий Національний банк», – стверджує Гонтарєва. За її словами, вона не збирається виїжджати з країни.

Відповідаючи на питання про стоять перед Нацбанком небезпеки, глава регулятора назвала внесений до Верховної Ради законопроект (№5303) «Про внесення змін до статті 99 Конституції України щодо удосконалення конституційної функції Національного банку України для забезпечення економічного зростання країни».

«Із цим треба боротися. Для цього є вся світова спільнота, є всі наші 5 тисяч людей центрального банку… Тут компромісів бути не може – за незалежність Нацбанку кожен повинен вийти і відстояти її», – підкреслила глава НБУ.

Вона також запевнила, що під час керівництва центробанком на неї не чинив політичний тиск президент України Петро Порошенко.

«Думаю, що я і в 14-му погано прислухалася (до порад або прохання Порошенка – ред.), і в 15-му, і в 16-му. Напевно, в цьому ще одне головне наше досягнення – побудова незалежного Національного банку, чого я бажаю і своєму наступнику», – резюмувала Гонтарєва.

Коментарi

Коментарiв