Фахівець підрахував, коли України наздожене Швецію за розвитком економіки

756
Економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко

Якщо українська економіка ростиме на 3% щороку, а інші країни зупинять ріст, то ми зможемо наздогнати шведів аж на початку наступного століття. Такий прогноз зробив економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Якщо вірити просто в економіку, то ситуація настільки погана, що здається, ніби перспектив немає ніяких: минулий рік закінчили з рівнем ВВП 2000 доларів на душу населення, найбідніші в Європі, у нас рівень в п’ять разів нижчий, ніж в середній європейській країні», – висловив думку Устенко.

«Якщо виходити з логіки, що ми будемо рости 3% в рік, а наші сусіди рости не будуть взагалі, то ми зможемо наздогнати румунів тільки в 40-х роках цього століття, а шведів – на початку наступного століття», – підкреслив у коментарі 24 фахівець.

Утім, він додав, що вірить у швидкі стрибкоподібні переміщення, як, наприклад, в Румунії, Болгарії чи Польщі.

На думку економіста, такі стрибки можливі і в Україні.

«Тому, з одного боку, я вірю в цифри, статистику та якісь тренди, але я також вірю в те, що якісь раптові нові ввідні, що увійшли в систему, можуть її підштовхнути і зробити цю систему набагато кращою. Тому я впевнений, що через десять років ми не впізнаємо країну – вона стане набагато кращою», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв