Гонтарєва залишає жахливу ситуацію з банківською системою і курсом гривні – Новак

384
Гонтарєва, йдучи з посади очільниці Національного банку України, залишає по собі жахливу ситуацію із банківською системою

Валерія Гонтарєва, йдучи з посади очільниці Національного банку України, залишає по собі жахливу ситуацію із банківською системою і курсом національної валюти. Про це у своєму Facebook розповів керівник Комітету економістів України Андрій Новак.

«Після управління НБУ Гонтарєвою, окрім негативних явищ в економічному секторі, кардинально підірвана довіра українців до банківської системи та до гривні. А це найгірше, тому що відновити довіру буде нелегко і займе довгий час», – зазначив Новак.

За його словами, оскільки виконувач обов’язків глави НБУ Яків Смолій уже заявив, що нічого не буде міняти і продовжуватиме попередню політику, існує великий ризик, що триватимуть банкопад і девальвація гривні.

Економіст переконаний, що на призначення наступника Гонтаревої впливатимуть три фактори.

«Перший фактор – вимоги західних партнерів, які дуже багато грошей дають Україні з початку війни, яку розв’язала Росія, але не бачать ефективності використання цих коштів», – висловив думку експерт.

На його переконання, з їхнього боку будуть якісь пропозиції, схожі на те, як свого часу вони запропонували і наполягали на кандидатурі Наталії Яресько на посаду міністра фінансів України.

Не виключено, додав фахівець, що нині МВФ будуть вимагати якусь свою людину на посаду глави НБУ. Це може бути людина українського походження, як Наталія Яресько, чи неукраїнського.

«Другий фактор, який впливатиме, – позиція Президента. Очевидно, АП хотіла б зараз поміняти «шило на мило» і замінити одну свою людину, якою є Гонтарєва, на іншу свою ж людину, щоб далі продовжувати використовувати центральний банк для своїх цілей», – припустив Новак.

Третім фактором, який впливатиме на призначення нового глави НБУ, за його словами, може бути ситуація в коаліції, зокрема кадрові апетити Народного фронту.

«НФ – основний партнер «БПП» по коаліції, тому також може вимагати від АП призначити свого кандидата на посаду глави НБУ», – стверджує економіст.

Також він зауважив, що лише в той момент, коли всі три фактори зійдуться на одному прізвищі, може відбутися призначення нового керівника НБУ.

«Не виключено, що цей процес затягнеться до осені, якщо західні партнери України не будуть вимагати якомога швидшого призначення глави НБУ. Влітку парламент піде на канікули, а зараз у Раді немає достатньо голосів для цього призначення. Тому є загроза, що довготривала відпустка Валерії Гонтарвої триватиме як мінімум до осені», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв