Економіст: Україні слід брати приклад із Грузії в економіці

448
Експерт порадив Україні брати приклад із Грузії у розвитку економіки

Економічна криза в Україні залежить не лише від агресії з боку Кремля, натомість у Грузії навіть під час війни з Росією відбувалось процвітання. Про це розповів президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.

За словами експерта, Україна внаслідок націоналізації «ПриватБанку» збільшила свій держборг на 5% до ВВП, які ляжуть на плечі платників податків. Про це пише УНІАН.

Отож, можна зробити висновок, що агресія з боку Кремля не є єдиною причиною економічної кризи в Україні.

«Дані Державної служби статистики України та міжнародних організацій дають досить стійке уявлення, що головну відповідальність за внутрішній фактор економічної кризи несе керівництво Національного банку України. Уряд до цього питання теж є причетним, але це вже питання обговорення», – підкреслив Ілларіонов.

Для прикладу країн, в яких економіка зростає на тлі військових дій, він навів Грузію.

«Грузія почала процвітати не через 8 кварталів, а через 4. Причім економічне зростання в 2010 році було 6,5%, а за часів війни стало 7,3%. Зовсім інша реакція. При цьому Національний банк Грузії ларі не девальвував та не розтратив валютні резерви. А військові витрати Грузії становили 9% ВВП, а не 1%, як в Україні», – підкреслив фахівець.

Також він зазначив, що приклад Грузії яскраво підтверджує, що не військові дії є основною причиною української кризи. Для порівняння експерт зазначив, що російські найманці та сепаратисти окупували 7% території України, натомість у Грузії було окуповано 20%, а вся територія країни піддавалася авіаційним нальотам і ракетним обстрілам.

«Залежність Грузії від російського ринку не порівняти із залежністю України. В Україні припинилося 30% торгівлі в Росію, в Грузії – 70%. Свідома політика влади Грузії призвела до зовсім інших результатів», – підсумував економіст.

Коментарi

Коментарiв