Без реформи українські пенсіонери приречені на погіршення рівня життя – експерт

363
Експерт зробив невтішний прогноз для пенсіонерів України у разі непроведення реформи

Проводити реформу пенсійної системи необхідно не лише через зростання дефіциту Пенсійного фонду. Це питання національної безпеки: чи завтра держава зможе хоча б на мінімальному рівні забезпечувати пенсіонерів. Солідарна система нарахування пенсій, яка нині діє в Україні, не відповідає часу. Про це розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

«Можна сперечатися про підвищення пенсійного віку. Але, на жаль, без реформування пенсійної системи пенсіонери приречені на те, що рівень їхнього життя погіршуватиметься. На сьогодні кількість пенсіонерів зрівнялася з кількістю працюючих українців. При цьому багато хто не платить пенсійних внесків, оскільки працює по певних схемах або полегшеній системі», – підкреслив політолог.

Він пояснив, що сусідні європейські країни відійшли від солідарної системи або ж вона діє поруч з альтернативними пенсійними фондами. Наприклад, у Польщі дуже потужний альтернативний пенсійний фонд, який має можливість вкладати гроші в закордонні біржі і таким чином захищати пенсії від інфляції.

При цьому, зауважив Леонов, пенсіонери можуть знімати певну суму щомісяця або ж забрати всі гроші одночасно. Потім вкласти до банку, у власну справу. Можливостей багато, це приносить користь і самим пенсіонерам, і державі.

«Такий механізм дозволяє знайти внутрішні інвестиційні резерви на розвиток економіки, а не брати зовнішні кредити. Тобто самі громадяни вкладають в економіку, а потім з відсотками отримують назад», – наголосив у коментарі 24 фахівець.

Водночас, додав він, в Україні проблема полягає в тому, що ми не маємо відповідних механізмів інвестиційної економіки, аби альтернативні недержавні пенсійні фонди працювали, як треба.

«Українські біржі не потужні. І іноземні фахівці рекомендують їх об’єднати. Економіка повинна дозволяти не тільки інвестувати, але й захищати українських пенсіонерів від шахраїв і всіляких фінансових пірамід. Тому що це призведе до різних проблем. Не тільки втрати грошей, а й повної дискредитації цієї системи. Без чого Україна не зможе нормально розвиватися», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв