Експерт: Механічне скорочення кількості пенсіонерів – це не реформа

470
Пенсійну реформу можна правильно і красиво написати, але в реальному житті в тих умовах, в яких зараз знаходиться наша держава, вона не буде життєздатною - експерт

Щоби почати пенсійну реформу, слід створити відповідні умови. Зокрема, на це треба мати гроші. Без фінансування жодна реформа неможлива: пенсійна, освітня, медична, земельна… Без грошей реформа буде віртуальною і паперовою. Про це розповів директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Як зауважив політолог, у питанні проведення реформ некоректно і хибно порівнювати Україну з державами-членами ЄС. За його словами, кожна країна йде своїм шляхом, що стосується проведення реформ. І цей шлях у когось займав, умовно кажучи, століття, в когось – десятиліття. А в Україні хочуть втілити все за рік-два. Зокрема, пенсійну реформу.

«Пенсійну реформу можна правильно і красиво написати, але в реальному житті в тих умовах, в яких зараз знаходиться наша держава, вона не буде життєздатною. Механічне скорочення пенсіонерів за рахунок підвищення страхового стажу або пенсійного віку – шлях у нікуди», – підкреслив у коментарі 24 Бала.

На його переконання, у першу чергу, потрібно реформувати належним чином Податковий кодекс. Інакше ця пенсійна реформа приречена стати невдалою.

«Усі розмови про трирівневі заощадження не мають сенсу. Як можна заощаджувати, якщо українці не вірять у банківську систему, фінустанови банкрутують, а НБУ говорить, що таким чином зачищає банківську систему?» – наголосив фахівець.

«Трирівнева система працює тільки в сталому розвинутому соціально і економічно суспільстві. Спочатку треба вирішити основне: за рахунок чого це робитиметься. Інакше це окозамилювання, щоб отримати черговий транш від МВФ».

Коментарi

Коментарiв