Бувай, Гонтарєва: Як зміна глави Нацбанку вплине на курс гривні

468
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Чим швидше буде призначений повноцінний новий глава НБУ, тим краще для фінансової і курсової стабільності в Україні. Інакше існує загроза того, що позитивні очікування на фінансовому ринку зміняться на негативні, оскільки може повернути тенденцію до девальвації гривні. Такий прогноз зробив очільник Комітету економістів України Андрій Новак, коментуючи заяву Петра Порошенка щодо того, що глава НБУ може бути призначений до 21 липня.

Експерт нагадав, що після заяви Гонтарєвої про відставку фінансовий ринок України відреагував позитивно. Відставка неефективного керівника, який за два роки роботи досить суттєво ослабив фінансову і банківську систему, підкреслив Новак, позитивно вплинула на курс гривні.

Однак, на його думку, якщо призначення нового глави НБУ затягнеться, це може повернути тенденцію до девальвації гривні.

«Чим швидше буде призначений повноцінний новий глава НБУ, тим краще для фінансової і курсової стабільності в Україні. Далі все залежатиме, хто буде новим керівником Нацбанку. Чи буде він незалежним від президента і поверне Нацбанку інституційну незалежність, чи продовжуватиме роль виконавця комерційних замовлень від президента і його оточення», – пояснив у коментарі 24 економіст.

Водночас, переконаний він, пояснення затягування призначення нового глави НБУ банальне – Петро Порошенко хотів би поміняти «шило на мило». Тобто змінити одну свою людину – Гонтарєву – на іншу таку саму.

Коментарi

Коментарiв