Андрій Новак: Політики вправно маніпулюють показниками зарплати й безробіття

467
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Статистика прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про середню зарплату 6752 грн не відповідає реальності. Це статистична маніпуляція. Реально такого рівня середньої зарплати українця немає. Тим паче, після дуже значного підняття мінімальної зарплати від 1600 гривень до 3200. Відбулася ще більша провокація трудових відносин між роботодавцем і найманими працівниками.

Середня зарплата й відсоток безробіття – це найманіпулятивніші статистичні показники. Їх не можливо перевірити, тому часто стають основою для піар-ходів влади. У кожного громадянина своя інфляція і свій споживчий кошик. У більшості українців він зводиться до харчів, ліків, комунальних та транспортних послуг. Якщо проаналізувати ці чотири групи, то там інфляція явно перевищує 15 відсотків. Насправді вона зберігається на рівні 2014-2015 років – близько 40 відсотків.

Підрозділів Державного комітету статистики немає у селах і селищах. Лише в обласних центрах і деяких районах. Хоча вони повинні мати динаміку цін та доходів у різних місцевостях, але до сіл руки не доходять. І виводять показники, судячи з окремих усних даних громадян. Тому не зрозуміло, як рахують, якщо в нас по країні середня зарплата близько 6,5 тисяч гривень. Навіть у столиці важко таке уявити.

Джерело: Андрій Новак

Коментарi

Коментарiв