Кабмін провалить надходження 17 мільярдів до держбюджету – нардеп

439
Надходження до державного бюджету України від приватизації 2017 року не досягнуть запланованих 17 мільярдів гривень - експерт

Надходження до державного бюджету України від приватизації 2017 року не досягнуть запланованих 17 мільярдів гривень. Таку думку висловив нардеп, очільник контрольної комісії Верховної Ради з приватизації Ігор Лапін.

«Я не бачив жодної чіткої стратегії уряду чи Фонду Держмайна (ФДМУ), як вони збираються продавати», – підкреслив Лапін.

Нардеп пояснив, що у системі приватизації перемогли вузькі політичні інтереси над державними, а інвесторів відлякують дії українських силовиків та військові дії на Донбасі.

«Уявіть собі, хочуть приватизувати Одеський припортовий завод, оголошується конкурс, а завтра приходять силовики і арештовують представників Наглядової Ради заводу. Який інвестор захоче мати справу з таким підприємством? А друга проблема – у нас військові дії», – наголосив у коментарі 24 парламентар.

Крім того, відповідаючи на запитання про те, чи може Спецкомісія з приватизації вплинути на ФДМУ, нардеп підкреслив, що комісія може тиснути на цей орган, але є кращий шлях – це ухвалення закону.

«Закон лише готується, але головна ідея його полягає у прискоренні продажу. Півроку торгуємо на біржі акціями підприємств, хто останній купив – той і власник», – зазначив високо посадовець.

На його переконання, українські політики ніколи не прагнули завершити приватизацію, а кожен завжди намагався посадити свого директора на конкретний завод, щоб той вкладав угоди з компаніями-прокладками і вимивав гроші з держпідприємств у власні кишені.

Коментарi

Коментарiв