Гройсману натякнули, що він дещо приховує про пенсійну реформу

421
Гройсман, імовірно, приховує низку деталей пенсійної реформи

Коефіцієнт нарахування пенсій у найближчі три роки становитиме 1,35 у разі затвердження пенсійної реформи, запропонованої урядом. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відповідаючи у парламенті на запитання депутатів.

Нардеп від «Самопомочі» Роман Семенуха під час запитань до уряду просив Прем’єра оприлюднити коефіцієнт розрахунку пенсій на 2018-2020 роки, математичні викладки на 5 і 20 років, а також коли відбудеться публічний аудит Пенсійного фонду. Про це пише Українська правда.

Гройсман зазначив, що коефіцієнт нарахування пенсій у 2018-му, 2019-му і 2020 року становитиме 1,35, а розрахунки уряду показують спроможність цієї реформи.

У свою чергу, Олександра Кужель із фракції «Батьківщина» підкреслила, що її фракція професійно займається пенсійною реформою.

«Я Вам ще місяць тому пропонувала допомогу, але нас жодного разу не запросили. Я повністю підтримую «Самопоміч», пана Семенуху, в тих питаннях, у яких ми розбираємося й знаємо те, що під наперстками лежить – і знаємо, що таке коефіцієнт 1,35, розуміємо, що таке «страховий стаж» і «трудовий стаж», – зауважила депутатка.

«У нас є пропозиції. Якщо ви хочете дійсно прийняти гарну пенсійну реформу, ми готові з понеділка чи й з завтрашнього дня сідати й працювати з документами. В іншому випадку, якщо через коліна, – я не впевнена (що депутати підтримують – ред.). Хоча пенсійну реформу треба робити», – додала Кужель.

«У нас є фахові розрахунки й пропозиції – разом із «Самопоміччю» ми готові сідати з вами, але не в залі Верховної Ради, а за робочий стіл, а тут уже ухвалюваи готові рішення», – наголосила парламентар.

Гройсман відповів: «Ми як уряд абсолютно відкриті до діалогу, до дискусії. На жаль, ми багато працювали в різних сферах, але коли доходить до підтримки й голосування – ви все рівно не голосуєте. Суть навіть не в тому. Я готовий дискутувати».

«Це реформа не через коліно! Це реформа через розум і через серце, бо люди десятиріччями не можуть страждати далі. На пенсії люди страждають», – стверджує очільник КМУ.

«Я не можу згадати, коли ц людей була нормальна пенсія. Моя бабця у 90-х роках отримувала пенсію 40 із чимось гривень – це знущання! – при тому, що всі збагачувалися на мільярди», – додав глава уряду.

На його переконання, очевидно те, що   уряд збалансував систему.

«Будь ласка, все, що буде на краще, ми будемо підтримувати. Але не забувайте, що там є дефіцит, що система має бути справедливою, що ми маємо забезпечити повагу до людей праці – і це головні пріоритети… Там і скасування оподаткування пенсій, тобто пониження пенсії для пенсіонерів, які працюють», – зазначив Гройсман.

Крім того, він повідомив, що обговорювати пенсійну реформу будуть ще на Раді реформ.

Коментарi

Коментарiв