Акцизна політика влади призвела до шалених втрат доходів до держбюджету – експерт

343
агресивна акцизна політика призвели до майже повного занепаду легальних виробників та шалених втрат доходів до бюджетів - експерт

Частка тіньового ринку алкоголю в Україні за підсумками 2016 року становила 63%, при цьому, левова частка споживання нелегальних напоїв припадає саме на міцний алкоголь. Про це розповів виконавчий директор асоціації «Укрпиво» Ігор Товкач, посилаючи на дані Держстатистики щодо стрімкого скорочення обсягів виробництва легального алкоголю та на оновлений звіт ВООЗ щодо вживання алкогольних напоїв.

«Згідно з оновленим звітом ВООЗ щодо вживання алкогольних напоїв у 2016 році, можемо констатувати, що середньодушове споживання алкогольних напоїв в Україні з 13,9 літрів на особу у період з 2008-2010 р.р. (попередній звіт ВООЗ-2014 р. базувався на статистиці більш ранішнього періоду) скоротилося – 2016 року ВООЗ констатує, що українці віком 15+ споживали 12,8 літрів абсолютного алкоголю на особу», – зазначив фахівець у коментарі УНН.

Він додав, що водночас, згідно з даними Держстату, минулого року на одного споживача припадало 5 літрів легального алкоголю у перерахунку на 100% міцність.

«Отже, розмір тіньового ринку алкоголю у 2016 році збільшився до – 63% від усього алкоголю, який споживають в Україні. При чому, левова частка – близько 67% спожитої нелегальної продукції припадає на міцний алкоголь», – підкреслив Товкач.

Також експерт зауважив, що за перший квартал поточного року виробництво горілчаної продукції зменшилося ще майже на чверть у порівнянні до аналогічного періоду 2016 року. А виробництво коньяків – впало майже на 50%.

«Отже, бездіяльність регулятора щодо контролю виробництва та обігу спирту і алкогольних напоїв, агресивна акцизна політика призвели до майже повного занепаду легальних виробників та шалених втрат доходів до державного та місцевих бюджетів», – заявив виконавчий директор компанії.

Крім того, прокоментував дані про зменшення вживання алкоголю в Україні.

«Щодо оптимістичних даних по зменшенню вживання алкоголю в Україні маю застереження. Дані, щодо кількості населення віком 15+ в Україні надані останнім звітом ВООЗ дещо вищі, ніж ті, що надає Держстат. Тож, якщо провести відповідне коригування, то успіх України у зменшенні вживання алкоголю буде менше і становитиме 13,6 літрів абсолютного алкоголю на особу 15+», – резюмував Товкач.

Коментарi

Коментарiв