Нардеп: Україна повинна визнати, що її Пенсійний фонд – банкрут

375
Слід визнати банкрутство української пенсійної системи і перейти на нову модель. - нардеп

Слід визнати банкрутство української пенсійної системи і перейти на нову модель. Можливо, була б доречна реформа на кшталт азійської системи, де немає пенсій, а є тільки відрахування для військовослужбовців. Таку думку висловив народний депутат України Олександр Опанасенко.

«Запропонована сьогодні пенсійна реформа – це, насправді, не реформа, а тільки латання дірок. Адже вона не вирішує головних проблем пенсійного забезпечення, а тільки створює видимість роботи уряду, парламенту та Президента та дає їм можливість за два роки до виборів хоч щось показати найсумліннішому електорату – 12-ти мільйонам пенсіонерам», – зауважив нардеп.

Він запевнив, що український пенсійний фонд є банкрутом. Натомість, чи не у кожній розвиненій країні, пенсійний фонд має бути накопичувачем грошей і головним інвестором в економіці.

«В українському пенсійному фонді грошей немає, до того ж, туди щороку потрібно вкладати додаткові кошти. Тому потрібно визнати банкрутство української пенсійної системи і, можливо, перейти на певний симбіоз різних моделей», – підкреслив Опанасенко в ефірі ZIK.

Зокрема, за його словами, слід залишити збільшені пенсії для військових, оскільки сьогодні є певні об’єктивні причини для цього.

«Можливо, була б доречна реформа на кшталт азійської системи, де немає пенсій, а є тільки відрахування для військовослужбовців. Натомість для пенсіонерів, яким не вистачає коштів, усі пільги мають монетизуватися і виплачуватися окремо», – підсумував парламентар.

Коментарi

Коментарiв