Політолог: Просто чекати економічного краху Росії – провальна стратегія для України

513
Експерт зауважив, що економіка РФ дійсно на межі, проте просто очікувати її краху - провальна стратегія

Кілька років війни, анексія Криму, підтримка сепаратистів на Донбасі завдали відчутних збитків російській економіці. Фонд добробуту «розтанув» майже увесь. Водночас, це підштовхнуло РФ до часткової переорієнтації економічних інтересів із західних країн на інші регіони світу. Про це розповів політичний експерт Володимир Воля, коментуючи заяву верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Моґеріні про критичний стан економіки Росії.

«Становище РФ непросте. Санкції країн ЄС завдали шкоди Росії, істотно скоротили її резерви. Але не настільки, щоб економіка РФ наблизилася до фатального рівня. У значній мірі це визначається світовими цінами на нафту. Наприкінці минулого року країни ОПЕК і низка інших держав ухвалили рішення про обмеження видобутку нафти. Це призвело до того, що ціна нафти з критичних для РФ 40$-45$ за барель піднялася до 50$-55$. Багато в чому це компенсує збитки від санкцій», – зауважив Воля.

Він висловив упевненість у тому, що санкціями навряд чи можна змусити Росію вивести її війська з Донбасу.

«Санкції проти Ірану і КНДР набагато більш жорсткі, ніж до РФ. Але північно-корейська ядерна програма досягла певного успіху – всупереч заходам, які ввели США. Крім того, санкції проти РФ введені тільки західними країнами, тоді як Північна Корея перебувала під всеосяжними обмеженнями», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу політолог.

Отож, стверджує він, чекати, що РФ економічно ослабне настільки, що сама піде з Донбасу, – контрпродуктивна позиція з точки зору інтересів України.

«Щоб не вийшло за принципом: поки РФ ослабне, Україна може бути повністю виснажена. Позиція «почекаємо, доки розвалиться РФ» або «10 років почекаємо, поки Путін перестане бути президентом», – непродуктивна для України», – наголосив фахівець.

Також він додав, що за військово-технічними критеріями РФ все ще належить до кола впливових країн.

«Не слід забувати, що РФ – постійний член Ради безпеки ООН, колишній член «Великої вісімки». Її військово-технічний арсенал досі серед найсильніших. Так, РФ не має того впливу, який був у СРСР і який зараз мають США, але, тим не менше, певними аргументами РФ володіє. Тому Україні слід не чекати економічного краху Росії, а розраховувати на себе і ставати більш сильною», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв