«Не те, на що розраховують українці» – економіст зробив невтішний прогноз щодо пенсій

684
Економіст зробив невтішний прогноз щодо пенсій в Україні

В Україні існує система, за якої скорочуються не тільки зарплати, але й відрахування на зарплати. Результат – величезний дефіцит ПФ. Про це в коментарі розповів економіст Юрій Буздуган, аналізуючи проект пенсійної реформи, зокрема, наміри Кабміну Гройсмана підвищити пенсійний стаж із 25 до 35 років і розширити перелік професій з можливістю дострокового виходу на пенсію.

«Орієнтиром має бути відновлення макроекономічного балансу України. Сьогодні у нас 52% ВВП становить прибуток. Вихід – зменшувати доходи, піднімати зарплати до норми. При цьому не обов’язково має бути третина відрахувань із зарплати, як в Україні. Є країни з більшими і меншими відрахуваннями. У Швеції відрахування 18%, у Голландії – 52%. Зараз же наш уряд зменшує відрахування, а потім дивується, чому немає коштів у Пенсійному фонді», – зауважив Буздуган.

Він пояснив, що МВФ як фінансова організація дивиться на вирішення проблем, виходячи з фінансових міркувань, за принципом: грошей не вистачає – скорочуйте витрати.

«Звідси ідея підвищення пенсійного віку. Однак це ще не найгірше, що пропонувалося. Ініціатива, яку вже реалізують, – збільшення пенсійного стажу. Що це означає? Сьогодні в Україні офіційно 20 мільйонів зайнятих. Реально зайнятих, які працюють повний робочий день протягом повного робочого тижня, – лише 11 мільйонів. Платників у Пенсійний фонд – близько 13 мільйонів», – підкреслив фахівець у коментарі Слову і Ділу.

Результат, за його словами, – приблизно половина українців не мають достатнього для призначення пенсії стажу.

«Наприклад, людині буде 70-80 років, але недостатньо пенсійного стажу, і не тому, що вона не хотіла працювати, а тому, що в країні не було робочих місць. Як їй платити пенсію?» – наголосив економіст.

Норма щодо спецпенсій, стверджує він, виглядає як спроба налаштувати одну категорію населення проти іншого сегменту.

«На цьому фоні з’явиться можливість скоротити реальні видатки Пенсійного фонду», – спрогнозував експерт.

Крім того, він зазначив, що нині уряду, з одного боку, треба виконати умови МВФ, а з іншого – не допустити бунту.

«Уряд затиснуто з обох боків: МВФ наполягає на скороченні витрат, а населення прагне до нормальних пенсій і життєвих умов. Що з цього вийде, складно сказати. Швидше за все, результат буде ближчим до того, що вимагає МВФ, аніж до того, на який розраховують люди», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв