«План Маршалла для України» ще більше збагатить олігархів – британський економіст

707
Колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс закликає запровадити план Маршалла для України

У виграші від запровадження «плану Маршалла для України» залишаться у першу чергу українські олігархи. Про це заявив британський економіст Тімоті Еш, коментуючи статтю колишнього прем’єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса у виданні Kyiv Post, в якій останній закликав Захід до реалізації «плану Маршалла для України».

«Єдиний варіант, що залишився – вибудувати стратегію Заходу щодо України на досвіді плану Маршалла», – заявив Кубілюс у статті для англомовного Kyiv Post.

«Це не нова ідеї для західної спільноти. Джордж Сорос та Бернар-Анрі Леві висловлювали таку думку, а Литва заявляла, що втілення цієї ідеї буде офіційною політикою країни. Андерс Аслунд, вашинґтонський експерт з питань України, нещодавно розрахував, що якби «план Маршалла для України» щороку мобілізував 5 мільярдів інвестицій в реальну економіку України, її ВВП зростав би на рівні 6-8%. Подібні оцінки нещодавно оприлюднила і колишня міністр фінансів України Наталія Яресько», – стверджує політик.

У відповідь Тімоті Еш, який спеціалізується на питаннях Східної Європи та Туреччини, написав у своєму Twitter: «План Маршалла Україні непотрібний, у олігархів вдосталь грошей. Що Україні реально потрібно – так це зайнятись тими, хто протистоїть боротьбі з корупцією та реформам».

«Якби Україна отримала свій план Маршалла, хто би найбільше від цього виграв? Правильно – олігархи», – підкреслив фахівець.

Водночас, Кубілюс запевняє, що слід прив’язати інвестиції в Україну до виконання Києвом чітко окреслених вимог щодо реформування тощо.

За його словами, «в Україні має бути поставлено хрест на політичних апетитах Путіна. В Україні треба покласти край політичній стратегії Путіна. Саме для цього потрібний «план Маршалла для України» і потрібен він негайно, бо Путін виграє, коли ми зволікаємо».

Слід зауважити, що у квітні 2017 року під час проведення Київського безпекового форуму Еш уже критикував ідею про надання Україні безпрецедентного за розмірами пакету допомоги.

«Захід має сфокусуватися на тому, щоб зупинити інтервенцію Росії, гарантувати безпеку. Україна ж має фокусуватись на реформах, щоб покращити умови ведення бізнесу, що у свою чергу призведе до зростання приватних інвестицій», – заявив тоді у своєму Twitter експерт.

Довідка: «План Маршалла» – програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни. Запропонований 1947 року держсекретарем США Джорджем Маршаллом план почав діяти в квітні 1948 року. За аналогією із ним, пропонується надати Україні значну фінансову допомогу для відновлення економіки, проведення реформ тощо.

Коментарi

Коментарiв