Економіст назвав головну умову, за якої Україна отримає наступний транш від МВФ

384
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Україна може уже до кінця 2017 року отримати черговий транш МВФ в розмірі 4,5 мільярдів доларів, якщо покаже прогрес у виконанні чотирьох найбільш важливих реформ. Найлегше буде продемонструвати результати антикорупційної і пенсійної реформ, хоча представлена урядом пенсійна реформа половинчаста і не вирішує основної проблеми. Про це розповів очільник Комітету економістів України Андрій Новак.

Новак зауважив, що після надання в квітні траншу в мільярд доларів МВФ виставив перед Україною 11 так званих маяків, які потрібно виконати для отримання наступного траншу.

Нині Фонд акцентував увагу на чотирьох найбільш важливих реформах: пенсійній, земельній, приватизаційній та антикорупційній.

За словами фахівця, найпростіше буде показати прогрес в антикорупційній реформі. Зокрема, початок формування спеціалізованих антикорупційних судів, вважає він, цілком задовольнять МВФ.

Крім того, достатньо буде в парламенті ухвалити законодавчі акти, які б наблизили земельну реформу.

«Що стосується пенсійної реформи, то вже зараз видно, що уряд схиляється до підвищення мінімального пенсійного стажу з подальшим поетапним підвищенням пенсійного віку. Хоча це не повноцінна пенсійна реформа, а половинчаста. Набагато важливішим є перехід на трирівневу пенсійну систему з нинішньої однорівневої солідарної. Але навіть якщо Кабмін підніме мінімальний пенсійний стаж, це буде демонстрація прогресу», – підкреслив економіст у коментарі 24.

Він також запевнив, що ці малі кроки, вочевидь, будуть позитивно оцінені в МВФ, і вже до кінця 2017 року Україна може отримати черговий транш розміром 4,5 мільярда доларів, і в 2018-му – майже 4 мільярди, як це передбачено програмою.

Усі транші, нагадав експерт, будуть направлені на макроекономічну стабілізацію. Зокрема, на поповнення золотовалютних резервів НБУ і уряду на виконання гострих бюджетних проблем. Насамперед – на поповнення зовнішніх боргів.

Коментарi

Коментарiв