Рішення Стокгольмського арбітражу зекономило кожному українцю по $1000 – експерт

653
Стокгольмський арбітражний суд ухвалив важливе рішення на користь України

Нещодавнє рішення суду – це вишенька на торті тих правильних рішень, важких переговорів, які провела держава на межі банкрутства у 2013-2014 роках. Про те, які переваги має ця перемога для України, розповів директор компанії «Енергетичні ресурси України» Андрій Фаворов.

«Це величезне досягнення. Таким чином кожен громадянин України зекономив по 1000 доларів», – заявив фахівець в ефірі ZIK.

Він пояснив, що рішення арбітражу не визначає сум, хто кому і скільки винен. Однак воно визначає принципи, виходячи з яких арбітраж буде визначати відповідні суми.

«Якщо б арбітраж ухвалив, що пункт «бери і плати» легітимний і юридично обумовлений, то Україна мала б заплатити «Газпрому» близько 45 мільярдів доларів. Тобто, визнаючи цей принцип юридично нелегітимним, Україна уникає цих втрат», – підкреслив Фаворов.

На його переконання, іншою дуже важливою метою був реекспорт, оскільки Росія забороняла Україні перепродувати невикористаний газ.

«Насправді цей пункт – «темна конячка» у рішенні. І це величезна перемога, величезне досягнення. Професіонали, які працюють у трейдингу газу і нафтопродуктів, розуміють потенційні позитивні наслідки цього рішення. Щоправда, це важко пояснити громадськості», – стверджує експерт.

Третій пункт – це ринкові ціни і у цьому випадку питання залишається наразі відкритим.

Як наголосив фахівців, Стокгольмський арбітражний суд заявив, що тільки з 2014 року будуть рахувати ринкову ціну.

«Тобто різниця ціни, за якою «Нафтогаз» купував газ у ті терміни в «Газпрому», порівняно з тим, що вони могли купити на біржі у Європі, і ця сума незрозуміла – чи вона буде у плюсах, чи в мінусах. Але йдеться про мільярд доларів, але вже не про 45, як раніше», – підсумував директор «Енергетичних ресурсів України».

Коментарi

Коментарiв