Замість відповідати про статки чиновники перевели стрілки – експерт

460
Замість того, аби розповісти про джерело своїх статків, чиновники звинувачують у корупції активістів

Європейська комісія – не перша міжнародна структура, яка закликала Україну скасувати е-декларування для антикорупційних структур. Про це розповів політолог Валерій Димов, оцінюючи інформацію про те, що Єврокомісія вимагає скасувати е-декларування для активістів до саміту Україна-ЄС.

«В українському парламенті має знайтися більшість депутатів, яким все ж таки вистачить здорового глузду для того, щоб до липня скасувати е-декларування для громадських організацій і не наражати Україну на конфлікт з ЄС. Варто нагадати, що вимоги щодо декларування однакові як до держслужбовців, так і до громадських структур, хоч останні не беруть гроші з українського бюджету», – зауважив фахівець.

За його словами, навіть коли ідеться про гранти, то слід розуміти, що гранти відрізняються від позик, траншів МВФ чи Світового банку, що їх беруть чиновники.

Як підкреслив Димов, гранти не потрібно повертати, і структури, які їх надають, співпрацюють з Україною за багатьма іншими напрямками. Можливо, якби не вони – то не було б і змін, які забезпечили більшу прозорість у тому, що ми називаємо е-декларуванням.

«По суті, уряд не має грошей. Кошти є у платників податків. У більшості нашої владної еліти спостерігається не збігаються доходи і витрати. Та замість того, щоб відповідати, де вони набули статки, чиновники не вигадали нічого кращого, але безглуздого з точки зору міжнародної спільноти, ніж «перевести стрілки» на ГО», – заявив політолог у коментарі Слову і Ділу.

На його переконання, це примітивне маніпулювання, варте запитання: «А судді хто?».

«Звітувати громадським організаціям нарівні з чиновниками неправильно, це поза правовим полем. Гранти беруть не у платників податків, не з держбюджету. Тим паче що грантодавці мають свою систему контролю за використанням їхніх коштів. Якщо до липня уряд не вирішить зазначене питання – матимемо велику проблему у стосунках з європейськими і міжнародними інституціями. А зараз це лише маніпуляції», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв