Щоб вибратися з ями, українська економіка має зростати на 8-10% щороку – економіст

368
Економіст Павло Шеремета запевнив, що чинний український уряд не демонструє великої ефективності в роботі, зважаючи на економічні показники

2,5% не є межею моїх мрій. Мрією є 8-10%. Це той темп, яким і далі росте Китай, це відсоток, яким зростала Грузія після війни, і більше того – це темп, з яким потрібно зростати, щоб швидко вибратись з тієї ями, в яку ми потрапили в 2014 – 2015 роках з падінням ВВП на 15%. Про це заявив президент Київської школи економіки в 2012 – 2014 рр., міністр економічного розвитку і торгівлі України 2014 року Павло Шеремета.

За словами фахівця, чинний український уряд не демонструє великої ефективності в роботі, зважаючи на економічні показники.

«Ефективність діяльності уряду визначається кількома факторами, одним з яких є  економічне зростання. Два з половиною відсотки (рівень зростання економіки за першу половину 2017 р. – ред.) не є межею моїх мрій. Моєю мрією є 8-10 %. І це не просто моя мрія, тому що міг би мріяти і про 100%, тільки це неможливо. 8-10% – це не тільки можливо, це той темп, яким і далі росте Китай, це відсоток, яким зростала Грузія після війни,  і більше того – це темп, з яким потрібно зростати, щоб швидко вибратись з тієї ями, в яку ми потрапили в 2014 – 2015 роках з 15% падінням економіки. Це є перший показник, і уряд не показує там великої ефективності», – підкреслив Шеремета в ефірі ZIK.

Інший показник, стверджує він, – здоров’я публічних фінансів, тобто, дефіцит бюджету. Якщо враховувати реальний показник дефіциту бюджету, там теж достатньо загрозлива ситуація.

На переконання економіста, Павла Шеремети, рішення уряду Гройсмана про збільшення мінімальної заробітної плати, хоча й має свої позитивні моменти, але водночас збільшує патерналістські очікування в українців: «Малий бізнес живучіший, аніж дії уряду, тому його важко «вбити».

Однак, додав він, його можна «прибити» створивши несприятливі обставини, і це є одна з таких дій.

«Але малий бізнес це переживе. Він і Азарова пережив, і навіть в чомусь комунізм пережив, тому і це також переживе. Але є ключова річ. Ми в Україні повинні розуміти, що середній рівень зарплати залежить не від рішень на Грушевського (на вулиці Грушевського в Києві знаходиться будівля Кабінету Міністрів – ред.), не від рішень Гройсмана, не від рішень Яценюка чи будь-кого іншого», – підкреслив експерт.

«Середній рівень зарплати залежить від нашої з вами продуктивності. От я хвилююсь, що уряд такими патерналістськими діями далі доводить українцям, що це є його рішення підняти зарплати, пенсії. Однак, моя зарплата і доходи не залежать від дій Гройсмана. Моя зарплата залежить від того, в якому настрої я сьогодні прокинувся, які задачі перед собою поставив, наскільки активно я себе веду,  наскільки дисципліновано йду по цьому шляху і таких повинно бути мільйони», – резюмував Шеремета.

Коментарi

Коментарiв