Яким курс валют буде влітку: прогноз економіста

671
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Нині спостерігається зміцнення курсу доллара, що можна пояснити сезоном відпусток. Американська валюта може опуститись навіть до 25 гривень, однак при цьому потрібна правильна державна політика. Про це розповів очільник Комітету економістів України Андрій Новак.

«Зміцнення гривні пояснюється тим, що почався сезон відпусток. Люди здають валюту, щоб отримати гривні і проїхати відпочивати. На міжбанку також ситуація хороша, бо йдуть валютні надходження від аграрного експорту. Ще позитивно вплинув останній транш МВФ», – підкреслив фахівець.

При цьому експерт висловив побоювання, що вже восени гривня може знову почати знецінюватися.

«На 2017 рік середньорічний курс закладений на рівні 27,2 гривні за долар. Уряд із Нацбанком можуть захотіти штучно повернути такий курс гривні. Це для них вигідно, бо йде наповнення державного і місцевих бюджетів. Також у цьому зацікавлені експортери», – зауважив Новак у коментарі Gazeta.ua.

Він також додав, що зміцнити гривню зможе лише правильна державна політика, зокрема розробити базу прогнозування і курсову стратегію.

«Те, що НБУ називає стратегією плаваючого курсу – це самоусунення від курсової політики. Якби була нормальна курсова політика, то для гривні можна було б відвойовувати мінімум 50 копійок на рік», – підсумував економіст.

Коментарi

Коментарiв