Обсяг держборгу в Україні слід обмежити на рівні до 40% ВВП – експерт

385
Експерт запевнив, що Україні необхідні жорсткі обмеження показника боргового навантаження сектору загального держуправління на рівні до 40% ВВП

Країні з таким рівнем розвитку, як Україна, необхідні жорсткі обмеження показника боргового навантаження сектору загального держуправління на рівні до 40% ВВП. Таку думку висловив фінансовий експерт, оглядач Василь Башко.

За словами експерта, обмеження дефіциту – необхідна передумова утримання боргового навантаження в безпечних межах.

«У Бюджетному кодексі встановлене обмеження загального обсягу державного та гарантованого державою боргу в межах до 60% ВВП. Однак в Україні уряд втрачає можливість ринкового розміщення державних цінних паперів за прийнятними ставками за значно нижчого рівня цього показника», – підкреслив Башко у статті для Дзеркала тижня.

«Розрахунки засвідчують, що для країн із таким рівнем розвитку, як в Україні, необхідними є посилені обмеження показника боргового навантаження сектору загального держуправління – на рівні до 40% ВВП», – додав оглядач.

Крім того, зауважив він, відсутність довгострокових правил формування фіскальної політики може призвести до виникнення перманентних боргових криз у майбутньому.

На переконання фахівця, доцільно ініціювати зміни законодавства, що передбачають конкретні заходи для недопущення зростання боргу понад безпечного рівня (а якщо таке перевищення відбулося – заходи для його зниження до безпечного рівня).

Коментарi

Коментарiв