Чому гривня продовжує дорожчати – думка економіста

1114
Експерт пояснив причини зміцнення гривні на ринку валют

Зміцненню гривні по відношенню до долара сприяють політична ситуація в США, сезонний чинник і відсутність очільника НБУ. Однак у жовтні варто очікувати невеликого падіння гривні, до кінця 2017 року курс буде триматися в коридорі 27-29 гривень/долар. Такий прогноз зробив колишній заступник глави Нацбанку Олександр Савченко.

За словами фахівця, долар слабшає через невпевнену політичну ситуацію в США, яка пов’язана з можливою відставкою Дональда Трампа.

Позитивно на курс впливає і сезонний фактор – влітку падають ціни на основні товари споживання, інфляція зменшується і курс гривні зміцнюється. Це, стверджує Савченко, відбувається майже щороку і закінчується у вересні, а в цьому році, вочевидь, триватиме до жовтня.

«Третій фактор пов’язаний із відсутністю керівництва НБУ. Нацбанк весь час неприємно дивував учасників валютного ринку. Зараз ситуація статус-кво. Ніхто не очікує різких дій від НБУ. Тому ринок прогнозує ситуацію на 2-3 місяці вперед, що позитивно впливає на курс гривні», – пояснив у коментарі 24 експерт.

«На жаль, все добре закінчується, і десь в жовтні тенденція до посилення гривні зменшиться. До кінця 2017 року гривня девальвує. Прогноз курсу – 27-29 за долар. Це за умови, якщо не буде загострення політичної і воєнної ситуації», – підсумував екс-заступник глави НБУ.

Коментарi

Коментарiв